Anykščių vaikų lopšelis-darželis „Žiogelis“ dalyvauja projekte „Aš judu ir tave kviečiu“

    Mūsų darželis dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuotame 2020 m. Sporto rėmimo fondo projektų atrankos konkurse, veiklos srityje „Fizinio aktyvumo veiklos, skatinančios fizinio aktyvumo plėtrą“ ir gavo 76.000 eurų finansavimą. Šį projektą vykdysime 3 metus.
   Darželyje pradėjo dirbti kūno kultūros mokytojas. Kiekvieną dieną vedamos mankštos, joga, kūno kultūros veiklos vaikams. Rudenį ir pavasarį vyksta dviračių treniruotės lauke. Taip pat darželinukai mokosi krepšinio pagrindų: treniruojasi varytis kamuolį, tobulina kamuolio  padavimus, metimą į krepšį. Įstaigos darbuotojai 2 kartus per savaitę lanko jogą, batutų treniruotes.
   Džiaugiamės, kad laimėję projektą, galime atnaujinti ir savo sportinę bazę. Darželio sporto salėje ištiesta nauja danga (tatamis), nupirkta daug sporto priemonių: gimnastikos kilimėlių, lankų  lazdų, krepšinio ir futbolo kamuolių, krepšinio stovas su lanku ir tinkleliu, sportinė apranga vaikams ir suaugusiems, batutai su rankenomis. Lauke pastatyti daugiafunkciniai lauko treniruokliai vaikams bei suaugusiems, įleidžiamas batutas, stovai dviračiams. Organizuojamoms sporto šventėms ir varžyboms yra nupirkti apdovanojimai – taurės ir medaliai, popierius diplomams.
   Mūsų auklėtiniai, projekto dėka, turi galimybę mokytis plaukti Anykščių baseine „Bangenis“ į kurį galės vykti net 40 kartų. Baseine vaikai mokosi plaukti,  džiaugiasi kitais vandens teikiamais malonumais. Plaukti vaikus moko profesionalūs treneriai. Svarbu pratinti vaikus prie sporto jau nuo mažens, rodyti pavyzdį, sportuoti kartu su vaikais. Kviečiame tėvelius surasti  šeimai tinkantį aktyvų laisvalaikio leidimo būdą ir taip prisidėti prie projekto veiklos tęstinumo. Tad būkime visi sveiki ir aktyvūs. Vykdant projektą trečius metus keitėsi mūsų finansuojamo projekto rėmėjas.
         Dabar projektas „Aš judu ir tave kviečiu“ yra bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja  Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos” Keitėsi ir logotipas. Jis dabar vadinasi ,,ĮKVĖPTI JUDĖTI“